Warsztaty WSKSiM w Kielcach. KOD zorganizował pikietę

Dziś w Kielcach odbyły się warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Przed budynkiem pikietowało dziesięć osób z KOD-u. 

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Katolickiego Liceum im. św. Stanisława Kostki, Centrum Kształcenia Awans, V LO im. Piotra Ściegiennego, VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, VII Technikum Informatycznego im. Hauki-Bosaka oraz I LO im. Stefana Żeromskiego, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego.

Pierwszy wykład dotyczył podstaw przekazu telewizyjnego. Wykładowcy Paweł Kania oraz Waldemar Gumowski pokazali jak działa Greenbox oraz sztuka montażu. Na drugiej części warsztatów uczestnicy pogłębili wiedzę odnośnie ważnej roli światła i makijażu oraz siły przekazu w telewizji. W trzeciej części Paweł Bielicki poprowadził zajęcia, w których pokazał sposoby opracowania ścieżki dźwiękowej. Monika Zybajło i Kornelia Młynarczyk wyjaśniły czym jest: informacja, perswazja, opinia, manipulacja, propaganda.

Na koniec grupa młodzieży tzw. Spec Grupa miała szansę przedstawić wyniki swojej pracy. Zaprezentowali materiał prasowy, telewizyjny, radiowy i fotograficzny.

– Warsztaty te są treściwe, pokazują co się dzieje w mediach. Podczas warsztatów dowiadujemy się w jaki sposób media nie przekazują do końca prawdy. Ślą przekaz w zależności od sytuacji, pokazują w innym świetle, tak, aby odbiorca myślał według myśli nadawcy – tłumaczy Weronika z technikum im. Mikołaja Kopernika.

Same wykłady były dosyć interesujące, wykładowcy w profesjonalny sposób przybliżyli nam wiedzę na temat, jak nie zostać zmanipulowanym przez media. Ponadto nauczyłem się, że można zostać tak zmanipulowanym, że do końca jesteś przekonany tym, że informacja którą usłyszałeś jest prawdą. Jedyne moje zastrzeżenie jest takie, że nasi ukochani KOD-owcy musieli robić szopkę przed samym Wojewódzkim Domem Kultury – wypowiedział się Dominik.

 

opracowały Izabela Wabia i Michalina Ludwinek/RIRM

 


Relacja z warsztatów medialnych WSKSiM w Kielcach

Pobierz


Warsztaty dziennikarskie w Kielcach


Przedstawiciele KOD zakłócili warsztaty WSKSiM w Kielcach

 

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl