Warsztaty Medialne WSKSiM w Poznaniu

W Zespole Szkół Urszulańskich w Poznaniu odbyły się dziś Warsztaty  Edukacyjne dla Młodzieży pt. „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media”. Zajęcia prowadzili pracownicy Telewizji Trwam.

W warsztatach udział wzięli uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz licealiści. Zajęcia rozpoczęły się od prelekcji na temat podstaw przekazu telewizyjnego. Uczniom przybliżono sprzęty używane przez telewizję, takie jak rozbudowany wóz transmisyjny czy tzw. „green screen”. Ukazano również zagrożenia wynikające z medialnej manipulacji.

W kolejnej części warsztatów poruszone zostały kwestie odpowiedniej mimiki i prezencji w czasie wystąpień. Uczniom zaprezentowane zostały również kulisy pracy dźwiękowca. Uczestnicy warsztatów zobaczyli, w jaki sposób manipuluje się dźwiękiem, aby zniekształcać rzeczywistość. W ostatniej części zajęć przedstawione zostały różnice pomiędzy informacją a opinią, manipulacją a perswazją.

Warsztaty spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony uczniów. Budziły spore zainteresowanie ze względu na przystępną i atrakcyjną formę. Słuchacze angażowali się w zajęcia m.in. poprzez występowanie na scenie.

„Warsztaty otworzyły nowe horyzonty” – podsumowała wicedyrektor placówki Agnieszka Borowiak.


Pobierz Pobierz

RIRM/TV Trwam News

drukuj