Warszawska prokuratura okręgowa przejmie śledztwo ws. Biernata

Warszawska prokuratura okręgowa najprawdopodobniej przejmie śledztwo od CBA w sprawie oświadczeń majątkowych byłego ministra sportu Andrzeja Biernata. Dziś prokuratura ma wystąpić do biura o przekazanie akt w tej sprawie informuje portal rmf24.pl.

Prokuratorzy chcą mieć nadzór nad śledztwem prowadzonym przez agentów. Nie wykluczone jest wszczęcie śledztwa dotyczącego oświadczeń majątkowych polityka Platformy Obywatelskiej.

Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurator generalny, zwraca uwagę, że dotychczas prokuratura nie przeprowadzała rzetelnych i obiektywnych śledztw.

– Przypomnę choćby sytuację pana Palikota, który pomimo tego, że jest właścicielem samolotu wartego kilkaset tysięcy złotych prokuratura stwierdziła ostatecznie, że to jest filozof, a filozof ma bujną wyobraźnię. W związku z tym nie musi wszystkiego ujmować w oświadczeniu majątkowym. Jeżeli mamy tego rodzaju egzekwowanie prawa, to trudno oczekiwać, że będzie ono przynosić zmierzone efekty. Obawiam się, że tak się to skończy również w przypadku pana Biernata zwłaszcza, że dopiero co mieliśmy podobny przypadek zegarka pana Kamińskiego, wartego blisko 40 tys. zł. Prokurator także bezpodstawnie umorzył tą sprawę. W Polsce trzeba zmienić prokuraturę. Wtedy będziemy mogli myśleć o uczciwym egzekwowaniu prawa w myśl zasady, że wszyscy są wobec prawa równi, także politycy – podkreślił Zbigniew Ziobro.

CBA wzięło pod lupę oświadczenie majątkowe polityka już we wrześniu ubiegłego roku. Wątpliwości funkcjonariuszy miał wzbudzić samochód posła, kupiony kilka lat temu. Sprawa dotyczyła także nieujawnionego rachunku  bankowego oraz zatajenia posiadania działek budowlanych i rolnych.

Andrzej Biernat to też skompromitowany polityk Platformy Obywatelskiej nagrany w tzw. aferze podsłuchowej. W ostatnim czasie zrezygnował z funkcji pełnienia obowiązków sekretarza generalnego PO. Ogłosił też, że nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Argumentował swoją decyzję dobrem rodziny, a także partii tj. Platformy Obywatelskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl