fot. twitter/pisorgpl

Warszawscy radni PiS apelują o wyjaśnienia ws. zaniżania dodatków motywacyjnych niestrajkującym nauczycielom

Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Warszawy o wyjaśnienie sprawy zaniżania dodatku motywacyjnego tym nauczycielom, którzy nie wzięli udziału w strajku ZNP.

W ubiegłym tygodniu rzecznik dyscypliny finansów publicznych Bożena Zych wszczęła postępowanie z uwagi na naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Według doniesień, w wielu warszawskich szkołach wypłacono dodatek motywacyjny nauczycielom biorącym udział w majowym strajku ZNP. Dodatek wypłacono w wysokości nieodpowiadającej nakładom i efektom pracy, co w opinii osób informujących jest wypłatą wynagrodzeń utraconych za czas strajku. Jednocześnie nauczyciele nie strajkujący, prowadzący zajęcia normalnie, otrzymali dodatek wielokrotnie niższy lub nie otrzymali go w ogóle.

Dziś przed siedzibą Regionalnej Izby Obrachunkowej radni PiS zaapelowali do prezydenta Warszawy o wyjaśnienie sprawy – mówi radna Olga Semeniuk.

– Chcielibyśmy zacytować wypowiedzi nauczycieli, którzy się do nas zgłosili: „Miasto zrobiło to w białych rękawiczkach, zrzucając cała odpowiedzialność na dyrektorów. Dostali oni informację, że dodatek motywacyjny mają dać tylko nauczycielom strajku. Smutne, że to piszę, ale tak było, nauczyciel z Warszawy” – wskazuje.

Zachodzi poważne podejrzenie nierównego traktowania nauczycieli wskazuje radny PiS Dariusz Lasocki.

– Nauczycieli, którzy czują się poszkodowani, że w czasie strajku pracowali, a nie dostali dodatków motywacyjnych, jest w Warszawie bardzo wielu. Kolejny cytat: „W szkole na Białołęce dyrektor przyznał dodatki motywacyjne strajkującym. Takiego dodatku nie przyznał nauczycielom, którzy nie przystąpili do strajku, a zostali np. oddelegowani do innych szkół na egzaminy” – dodaje.

Po pierwszy doniesieniach w tej sprawie, władze Warszawy wszczęły kontrolę w 20 losowo wybranych placówkach.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl