W Warszawie odbyły się centralne obchody Święta Niepodległości

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyły się w sobotę centralne obchody Święta Niepodległości. Wzięli w nich udział prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, wicepremierzy, marszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, a także licznie zebrani Polacy.

– Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna Polska, na progu 100-lecia niepodległości. Cześć i chwała bohaterom wolnej, niepodległej Ojczyzny – tak podczas dzisiejszych uroczystości prezydent Andrzej Duda oddał hołd bohaterom walczącym o niepodległość Polski.

– Ci, którzy tu stali doskonale wiedzieli, co to znaczy o wolną Polskę walczyć. Wtedy ci, którzy tu stali doskonale wiedzieli, jaka jest cena niepodległości i wolności – mówił prezydent Polski.

99 lat temu polscy żołnierze złożyli najwyższą ofiarę dla kraju oraz dla przyszłych pokoleń – życie. Dlatego o wywalczoną niepodległość należy dbać – wskazał.

– O tym nam nie wolno zapomnieć, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Jak dodał, najważniejsze jest jej umacnianie. I to ponad podziałami.

– To jest ponad wszystkim, ponad naszymi podziałami ideologicznymi, ponad wszelkimi sporami, ponad kłótniami, a każdy spór, choćby nawet najbardziej zdecydowany, musi być sporem, który biegnie ku dialogowi i szukaniu płaszczyzny porozumienia – powiedział Andrzej Duda.

Bo tylko wtedy można budować silną Polskę, której nie uda się ponownie zniewolić.

Już w przyszłym roku odbędzie się setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji parlament uchwalił specjalną, prezydencką ustawę upamiętniającą to narodowe wydarzenie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl