fot. flickr.com

Warszawa: Zatrzymano Zbigniewa L., który brał udział w reprywatyzacji Łochowskiej 38

Stołeczna policja zatrzymała w poniedziałek na wniosek prokuratury Zbigniewa L., który w procesie reprywatyzacji kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 w Warszawie był kuratorem dla osoby nieznanej z miejsca pobytu. Mają mu zostać przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw na szkodę spadkobierców.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, w poniedziałek na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zatrzymali Zbigniewa L., kuratora oraz pełnomocnika osób, którym przysługiwały prawa do nieruchomości położnej w Warszawie przy ul. Łochowskiej 38.

Zbigniew L. od 2007 roku był pełnomocnikiem trójki współwłaścicieli nieruchomości położonej przy Łochowskiej i był wyznaczony przez sąd jako kurator dla reprezentowania nieznanego z miejsca pobytu mężczyzny, który w momencie wydania w 2011 r. decyzji reprywatyzacyjnej przez miasto miałby 128 lat, a któremu również przysługiwały prawa do tej nieruchomości. Zgodnie z dokumentami – o czym informowała komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji – mężczyzna nie żył od 1949 r.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga – jak czytamy w komunikacie – Zbigniewowi L. zostaną przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw na szkodę spadkobierców mężczyzny, któremu przysługiwały prawa do nieruchomości oraz składania fałszywych zeznań przed komisją reprywatyzacyjną, gdzie był przesłuchiwany ws. Łochowskiej.

„Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanego prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych” – napisano w komunikacie.

PAP/RIRM

drukuj