Warszawa: wystawa IPN-u „Oddziały Łupaszki”

Przez cały sierpień w Katolickim Centrum Kultury „Dobrym Miejscu” w Warszawie będzie można oglądać wystawę „Oddziały Łupaszki”. Ekspozycja przygotowana została przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

22 wielkoformatowe panele, jakie dostępne są dla odwiedzających, prezentują szlak bojowy 5. i 6. Brygady Wileńskiej oraz sylwetki płk. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” i jego podkomendnych. Wystawa ilustrowana jest licznymi fotografiami.

Dla oglądających wystawę przewidziane zostały drobne upominki związane z Powstaniem Warszawskim’44. Patriotyczne gadżety ufundował Instytut Pamięci Narodowej.

ipn.gov.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl