fot. PAP/Leszek Szymański

Warszawa: W czwartek początek 28. edycji Targów Książki Historycznej

Już w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie rozpocznie się 28. edycja Targów Książki Historycznej. Impreza potrwa do niedzieli.

Ponad 200 wystawców z całej Polski, konferencje i spotkania z autorami, 10. Salon Książki Muzealnej – to największe atrakcje zbliżających się Targów Książki Historycznej. To największe wydarzenie poświęcone promocji nowych publikacji historycznych.

Od czwartku do niedzieli Zamek Królewski i Arkady Kubickiego będą centrum skupiającym wydawców, autorów oraz pasjonatów historii – mówi Waldemar Michalski, dyrektor Targów Książki Historycznej.

– Takim wiodącym elementem, który będzie w tym roku, będzie rok 1939 i książki wokół tego wraz z spotkaniami. W trakcie targów będzie kilkaset spotkań autorskich oraz konferencji i panelów dyskusyjnych. Przyjeżdżają do nas wydawcy z wielu krajów Europy, bo będą np. z Ukrainy, Białorusi, Niemiec czy Rosji – zaznacza Waldemar Michalski.

Targi będzie można odwiedzać w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

W czasie Targów wręczona zostanie nagroda KLIO za najlepszą książkę historyczną. Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach: autorskiej i monografii naukowych, edytorskiej o kategorii varsaviana, czyli poświęconej publikacjom dotyczącym historii stolicy.

Patronat narodowy nad Targami objął prezydent Andrzej Duda.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj