Warszawa: trwa spotkanie premiera z wiceszefem KE

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Rozmowy polityków dotyczą praworządności w Polsce. Odbywają się one w ramach prowadzonej przez KE procedury z art. 7 traktatu o Unii Europejskiej.

Podczas ostatniej debaty nt. Polski w Parlamencie Europejskim Frans Timmermans zaapelował do rządu w Warszawie o kolejne zmiany dotyczące sądownictwa. Jego zdaniem dotychczasowe korekty w reformach, chociaż idą w dobrym kierunku, są niewystarczające.

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski uważa, że F. Timmermansowi nie chodzi o rozwiązanie sytuacji.

– Chodzi generalnie o to, żeby – przepraszam za kolokwializm – „grillować” Polskę tak długo, jak można. Sam przewodniczący frakcji chadeckiej (Manfred – red.) Weber w Warszawie powiedział, że w interesie opozycji, tej totalnej, jest, ażeby ten spór trwał jak najdłużej. I również w interesie niektórych krajów członkowskich. Był szczery do bólu w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. Bo im dłużej, tym bardziej Polska stojąca na cenzurowanym, oskarżana, molestowana, ma mniejsze możliwości manewru, jeśli chodzi o kluczowe sprawy, takie jak migracja czy budżet – wskazuje Jacek Saryusz-Wolski.

KE uruchomiła wobec Polski formalne postępowanie z art. 7 Traktu o Unii Europejskiej w grudniu 2017 roku, zarzucając władzom w Warszawie naruszenie zasad praworządności w zapisach ustaw reformujących sądownictwo.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl