[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: F. Timmermans próbuje zbić kapitał polityczny na walce z Polską

Frans Timmermans próbuje zbić kapitał polityczny na walce z Polską – powiedział w sobotnim programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski. Wiceszef KE przebywa dziś z wizytą w Warszawie, by rozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim nt. praworządności w Polsce.

W ubiegłym tygodniu Frans Timmermans zaapelował do polskiego rządu o kolejne zmiany dotyczące sądownictwa. Jego zdaniem, dotychczasowe korekty w reformach, chociaż idą w dobrym kierunku, są niewystarczające.

Poseł Tomasz Rzymkowski zwrócił uwagę na antenie TV Trwam, że Timmermans prowadzi cyniczną grę.

Wiceszef KE jest osamotnionym politykiem, który próbuje zbić swoisty kapitał polityczny na walce z Polską. Mamy do czynienia z cyniczną grą. On próbuje odbić swoje zaplecze polityczne, próbuje reanimować swoją holenderską Partię Pracy, która dostała dość ostre cięgi podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, która z partii współrządzącej Holandią stała się partią marginalną, opozycyjną. To jest jedyna szansa dla Timmermansa, aby odnaleźć się w kolejnym rozdaniu w ramach KE, czy też w ogóle polityki – zaznaczył Tomasz Rzymkowski.

Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski formalne postępowanie z art. 7. Traktu o UE w grudniu 2017 r., zarzucając władzom w Warszawie naruszenie zasad praworządności w zapisach ustaw reformujących sądownictwo.

RIRM

drukuj