Warszawa: Radni PO-KO przeciwni bonifikatom na wykup mieszkań komunalnych

Po burzliwej dyskusji Rada Warszawy głosami klubu Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej odrzuciła projekt uchwały ws. wykupu mieszkań komunalnych.

Zgłosił go klub radnych PiS. Zgodnie z projektem niektórzy najemcy takich mieszkań mogliby je wykupić z odpowiednią bonifikatą: 90, 80 lub 70- procentową.

Wykupować mieszkania komunalne miały osoby, które są najemcami przez co najmniej 10 lat, lub są najemcami od 5 lat, ale od 15 lat lokal ten zamieszkują.

PO uznała, że mieszkania, w których od wielu lat mieszkają warszawiacy, powinny pozostać w rękach samorządów. Co więcej – nie można ich sprzedawać, bo jest długa kolejka oczekujących – powiedział radny PiS-u Paweł Lisiecki.

– Twierdzi, że te mieszkania są potrzebne ludziom niezamożnym. Tymczasem, jak wykazaliśmy, okazuję się, że mimo tego, że Platforma Obywatelska nie sprzedaje tychże mieszkań, to kolejka osób oczekujących tak naprawdę się nie skróciła. Mało tego – mimo niesprzedawania mieszkań, (bo Platforma twierdziła, że akurat sprzedaż mieszkań powodowała takie ubytki w zasobie mieszkaniowym), okazało się jednakże, że głównie decyzje organów nadzoru budowlanego nakazujące wykwaterowanie z tych budynków, powodują utratę mieszkań, bo PO jednak słabo dba o ten zasób. Przede wszystkim zwroty kamienic w latach 2012-2015 spowodowały bardzo duży uszczerbek, jeśli chodzi o zasób mieszkaniowy – wskazał Paweł Lisiecki.

Projekt ws. wykupu mieszkań komunalnych zawiera istotne błędy legislacyjne – oceniła wiceprezydent miasta Renata Kaznowska.

Jak twierdziła polityk PO, podstawowym obowiązkiem gminy jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych, a nie sprzedaż lokali.

Radni PiS zapowiedzieli, że nadal będą ten temat podnosić i dążyć do uwłaszczenia jak największej liczby warszawiaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl