Autorstwa A.Savin (Wikimedia Commons · WikiPhotoSpace) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28183652

Warszawa pogrąża się w gigantycznych korkach

Wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta, powiedział, że prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, zafundował warszawiakom armagedon komunikacyjny. Wiceszef resortu odniósł się do uruchomienia przez miejskich drogowców na jednej z głównych ulic 10-kilometrowego buspasa.

Chodzi o ulicę Puławską, która jest główną osią komunikacyjną Zielonego Ursynowa i jednocześnie drogą wylotową z miasta umożliwiającą wjazd na trasy ekspresowe S2 oraz S7.

Decyzja o uruchomieniu buspasa spowodowała paraliż komunikacyjny, a kierowcy samochodów osobowych zmuszeni są stać w gigantycznych korkach.

Wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta, zwrócił uwagę, że Rafał Trzaskowski w ten sposób chce zmusić warszawiaków do korzystania z komunikacji miejskiej.

– To działanie, które ma zmusić warszawiaków do tego, żeby zrezygnowali z własnych aut i przesiedli się do komunikacji miejskiej, której mogą nie do końca preferować z tego powodu, iż niektóre trasy zostały skrócone czy zmienione, a częstotliwość linii również w wielu miejscach jest ograniczona. Niestety stało się tak, że teraz ludzie muszą stać w korkach, jeśli nie ulegną szantażowi Rafała Trzaskowskiego i nie skorzystają z autobusu. Tak nie powinno się zarządzać miastem, bo miasto powinno być dostępne dla wszystkich mieszkańców. Ważne zmiany komunikacyjne powinny być tak wykonane, by nie zaskakiwały mieszkańców – podkreślił wiceminister Sebastian Kaleta.

Wiceszef resortu sprawiedliwości wskazał, stołeczny ratusz planuje też uruchomić 16 kolejnych buspasów na ważnych dla stolicy ulicach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl