Warszawa. Ogólnopolska Konferencja Kultury

W Warszawie miała miejsce inauguracja Ogólnopolskiej Konferencji Kultury. Poświęcony wszystkim dziedzinom sztuki projekt ma na celu wypracowanie rozwiązań, które ułatwią, a także polepszą działania polskich środowisk artystycznych.

Ogólnopolska Konferencja Kultury ma być szerokim forum dyskusji o sposobie organizacji polskiego życia kulturalnego. Składać się na nią będzie cykl 11 sympozjów tematycznych. Pierwszych pięć sympozjów, które odbędą się już we wrześniu we Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku, Krakowie i Bytomiu, ma być poświęconych takim dziedzinom sztuki jak muzyka, taniec, teatr, sztuki plastyczne oraz kultura ludowa. Kolejne sześć sympozjów będzie sympozjami regionalnymi. Odbędą się one w listopadzie oraz w grudniu.

Ogólnopolska Konferencja Kultury – jak podkreśla Wanda Zwinogrodzka, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego – ma być odpowiedzią na liczne uwagi, postulaty i sugestie, płynące z rozmaitych środowisk artystycznych.

– Wczytując się uważnie w te głosy zauważyliśmy, że skala sygnalizowanych problemów jest ogromna. Jest ona rezultatem, jak się wydaje, rozmaitych zaniedbań, nawet nie tyle w ciągu ostatnich lat, co być może na przestrzeni całego 25–lecia – mówi wiceszefowa MKiDN.

Dlatego przedmiotem debat mają być między innymi kwestie relacji pomiędzy państwem a działalnością artystyczną, obszary domagające się regulacji oraz wsparcia państwowego mecenatu, zagadnienia dotyczące roli kapitału prywatnego w rozwoju kultury czy wzajemne zależności między twórcami a ich odbiorcami. Projekt ma na celu wypracowanie rozwiązań, które ułatwią, a także polepszą działania polskich środowisk artystycznych.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl