Warszawa: odbyło się XV Forum Polityki Zagranicznej

Polska należy do Unii Europejskiej, a Unia Europejska należy także do Polski – podkreśliła premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów po raz kolejny zaznaczyła, że nie będzie tzw. Polexitu. Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się XV Forum Polityki Zagranicznej „Pozycja Polski w świecie – wyzwania i dylematy”.   

Prezes Rady Ministrów podczas forum zauważyła, że w wielu krajach Europy istnieją dziś silne grupy eurosceptyczne. Referendum brytyjskie – jak dodała – jest tego przejawem.

Szefowa polskiego rządu podkreśliła, że potrzebna jest nad tym trzeźwa refleksja.

– Bez trzeźwej refleksji, dlaczego w polityce europejskiej doszło do takiego zwrotu, trudno poważnie mówić o naprawie Europy. Nie wystarczy piętnowanie dziesiątków milionów Europejczyków w różnych krajach jako niedojrzałych i niebezpiecznych populistów, ani „stawianie do kąta” Polski, która ma odwagę o tym głośno mówić. W przypadku naszego kraju jest to niesprawiedliwe i niewłaściwe. Tym bardziej, że za obecnością Polski w Unii opowiada się zdecydowana większość Polek i Polaków. Nie ma w polskim Parlamencie żadnej partii opowiadającej się za opuszczeniem przez Polskę UE – akcentowała Beata Szydło.

Forum Polityki Zagranicznej organizowane przez Polski Instytut Studiów Wschodnich to coroczna debata publiczna o polskiej polityce zagranicznej.

W spotkaniu biorą udział przedstawiciele rządu, korpusu dyplomatycznego, środowisk eksperckich i mediów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl