fot. twitter.com/PGENarodowy

Warszawa: Na stadionie PGE Narodowy odbędzie się dziś koncert „Solidarni z Białorusią”

Dziś na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się koncert „Solidarni z Białorusią”. Planowane są występy m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Igora Herbuta oraz zespołu Luxtorpeda. Na scenie zaprezentują się także muzycy z Białorusi.

Koncert ma być symbolem wspierającym społeczeństwo białoruskie w dążeniu do wolnego i demokratycznego kraju. Ma to być także wyrazem sprzeciwu wobec łamania praw człowieka.

Monika Borzdyńska, rzecznik PGE Narodowy, jest przekonana, że to wsparcie, które zostanie udzielone podczas koncertu, jest Białorusinom potrzebne.

– Fundacje białoruskie, inicjatywy i stowarzyszenia, które są też partnerem tego wydarzenia, czyli Białoruski Dom, Stowarzyszenie „Wolna Białoruś” mówiły o tym, że to wsparcie, nie tylko to materialne – bo będzie też prowadzona zbiórka pieniędzy – ale to niematerialne wsparcie, czyli świadomość, że my ich wspieramy, jest dla nich kluczowe i bardzo ważne, bo to im pomaga w walce o demokrację i wolność – idee, które przecież nam też były bardzo bliskie jeszcze tak niedawno  – mówi Monika Borzdyńska.

Partnerami głównymi wydarzenia są m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego oraz PKO BP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

Na Białorusi od kilku tygodniu trwają protesty po wyborach prezydenckich 9 sierpnia, w których – według oficjalnych danych – miał zwyciężyć Aleksandr Łukaszenka. Wielu Białorusinów uważa, że wyniki zostały sfałszowane.

 

RIRM

drukuj