Warszawa: Gala Finałowa XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się dziś Gala Finałowa XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017. Jego laureatami są firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. To pracodawcy, których przedsiębiorstwa dają szansę niepełnosprawnym pracownikom na pracę i rozwój.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 przemówieniem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, która objęła honorowy patronat nad wydarzeniem.

Oprócz galowego wręczenia statuetek w wielu kategoriach, jak np. Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy czy Przyjazna Przestrzeń, odbędą się także występy znanych, a zarazem niepełnosprawnych osób.

O powodach organizacji konkursu Lodołamacze mówi Anna Węgrzynowicz, rzecznik inicjatora wydarzenia, czyli Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnoprawnych.

Pracodawcy nie chcieli zatrudniać osób z niepełnosprawnością. My chcemy pokazać tych, którzy zatrudniali. Chcielibyśmy, żeby ci pracodawcy pokazali, iż zatrudnianie niepełnosprawnych jest trendy, by pokazać, że nie jest to straszne. Niektórzy myślą, że osoby z niepełnosprawnością będą generowały jakieś dodatkowe koszty i nie będą przychodziły do pracy. My chcemy pokazywać pozytywne strony w zatrudnianiu niepełnosprawnych i zachęcać innych pracodawców do zatrudniania takich osób – wskazuje Anna Węgrzynowicz.

Konkurs organizowany jest od 12 lat i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 435 pracodawców z całej Polski.

RIRM

drukuj