Warszawa bez ulgowych kart dla rodzin wielodzietnych

Pomimo obietnic Hanny Gronkiewicz Waltz, w Warszawie nie będzie karty rodziny wielodzietnej.

Radni PiS w stolicy zapowiadają złożenie własnego projektu nadającego ulgi rodzinom wielodzietnym. Karta dużej rodziny sprawdza się w kilkudziesięciu gminach w Polsce. W budżecie Warszawy nie ma jednak na ten pomysł pieniędzy – tłumaczą władze miasta.

Maciej Wąsik, przewodniczący klubu radnych PiS w Warszawie akcentuje, że ta sytuacja jest wynikiem aroganckiej polityki prezydent miasta.

– Pani Gronkiewicz-Waltz woli dawać nagrody swoim urzędnikom niż wprowadzać ulgi dla rodzin wielodzietnych. Cała ta dotychczasowa jej kampania informacyjna, że będzie taka karta dużej rodziny to było tak naprawdę oszustwo. Okazuje się, że pani Gronkiewicz-Waltz nie ma nic do zaoferowania warszawiakom – mówił Maciej Wąsik.

W związku z tym jak mówi Maciej Wąsik, radni PiS przygotowali własny projekt uchwały wprowadzający ulgi dla rodzin wielodzietnych.

– My jako prawo i sprawiedliwość na najbliższej sesji wprowadziliśmy do porządku obrad – przynajmniej tak nam obiecano, że ta uchwała się ukaże – to co jak gdyby możemy zrobić za rogiem; tzn. taką uchwałę, która wprowadza w zasadzie bezpłatny przejazd komunikacją miejską dla dzieci z rodzin wielodzietnych. My tu już rodziny wielodzietne traktujemy, jako te, które maja trójkę dzieci dodał Maciej Wąsik.

 

RIRM

 

drukuj