Warka: Koronacja obrazu Matki Bożej Szkaplerznej

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Warce w woj. mazowieckim odbędzie się uroczysta koronacja obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski dokona również koronacji obrazu. Homilię wygłosi ks. bp Józef Zawitkowski.

Obraz Matki Bożej Szkaplerznej jest w Warce od 1626 r. Został przyniesiony przez o. franciszkanów. Ksiądz proboszcz Grzegorz Krzysztofik przypomina, że obraz towarzyszył mieszkańcom Warki w wielu historycznych chwilach.

Przy tym obrazie było wiele wydarzeń z historii Polaki – Potop Szwedzki, Konfederacja Barska, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, II wojna światowa. Przy tym obrazie wychowywali się i żyli tacy wspaniali ludzie, jak Piotr Wysocki, wcześniej Kazimierz Pułaski. Na frontonie naszego kościoła jest napis od XVIII w.: „Bóg to uczynił i cudem jest w naszych oczach”. Tak traktujemy to wydarzenie koronacji – to Bóg sam uczynił, Maryja tak zechciała, tak się stało i jest to cudem w naszych oczach – zaznacza ks. Grzegorz Krzysztofik.

Korona została wykonana ze złota, które zebrali wierni. Ponadto zadbali oni o konserwacje srebrnych sukienek, którymi zdobiony jest obraz.

Msza św. koronacyjna rozpocznie się o godz. 18.00. Następnie o godz. 19:30 odbędzie się procesja z cudownym obrazem. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl