fot. pixabay.com

Mazowieckie: Zabójstwo w centrum Płocka – ugodzony nożem mężczyzna i podejrzany to obywatele Ukrainy

Rana kłuta szyi i powstałe w jej wyniku obrażenia były przyczyną śmierci 33-letniego obywatela Ukrainy, który w nocy z soboty na niedzielę w centrum Płocka został pchnięty nożem przez 32-letniego znajomego, także obywatela Ukrainy. Podejrzany jeszcze w poniedziałek usłyszy zarzut zabójstwa.

Ze wstępnych ustaleń śledztwa wszczętego w tej sprawie wynika, że motywem działania były powody osobiste – poinformowała prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska. Jak przekazała, do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w centrum tego miasta.

Wcześniej policja informowała, że w nocy z soboty na niedzielę na jednej z ulic Płocka znaleziono rannego 33-latka. Mimo podjętych działań medycznych, mężczyzna zmarł. Jak podawano w komunikacie, w związku z tą sprawą zatrzymano dwie osoby. Z uwagi na dobro prowadzonych czynności, policja nie udzielała szczegółowych informacji na temat okoliczności zdarzenia, w tym m.in. dotyczących obrażeń ofiary, a także jego personaliów oraz osób zatrzymanych.

Szefowa płockiej Prokuratury Rejonowej przekazała w poniedziałek, że jedna z zatrzymanych osób została w niedzielę przesłuchana w charakterze świadka, a następnie zwolniona, natomiast wobec drugiej osoby, 32-letniego obywatela Ukrainy „sformułowano zarzut z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego, czyli dotyczący przestępstwa zabójstwa”.

„W poniedziałek zarzut ten zostanie ogłoszony podejrzanemu i podejmowane będą dalsze czynności w sprawie” – powiedziała PAP prokurator Małgorzata Orkwiszewska.

Jak podkreśliła, na sfomułowanie zarzutu zabójstwa wobec jednego z zatrzymanych w sprawie pozwoliły podjęte jeszcze w niedzielę działania, w tym wykonanie szeregu czynności procesowych, jak przesłuchania naocznych świadków zdarzenia, zabezpieczenie nagrania z monitoringu oraz przeprowadzenie sekcji zwłok.

„Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że 33-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, zmarł śmiercią gwałtowną na skutek rany kłutej szyi z uszkodzeniem dużego naczynia żylnego” – wyjaśniła prokurator Małgorzata Orkwiszewska.

Dodała, że obrażenia ofiary powstały w wyniku pchnięcia nożem.

„Ofiara i podejrzany znali się. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motywem działania podejrzanego były sprawy osobiste” – zaznaczyła prokurator rejonowa w Płocku, zastrzegając, iż z uwagi na dobro prowadzonego postępowania i planowanych dalszych czynności nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Zgodnie z art. 148. par. 1. Kodeksu karnego, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl