Wałęsa ostatecznie przegrał proces o „Bolka”

Po 9 latach procesu Lech Wałęsa przegrał z Krzysztofem Wyszkowskim proces o „Bolka”. Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił zażalenie Wałęsy w tej sprawie. Wyrok jest prawomocny. Byłemu prezydentowi nie przysługuje odwołanie.

„Sąd Okręgowy w Gdańsku Wydział XVI Cywilny Odwoławczy  w składzie: Przewodniczący: SSO Hanna Czerniak – Wołochowska Sędziowie: SSO Sylwia Kamińska (spr.)  p. o. SSO Magdalena Chrzanowska  po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2014 roku w Gdańsku na posiedzeniu niejawnym  sprawy z powództwa Lecha Wałęsy  przeciwko – Krzysztofowi Wyszkowskiemu  o zapłatę  i skutek zażalenia – powoda na postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie z dnia 20 grudnia 2013 ku, sygn. akt I C 214/13 w zakresie pkt 3 i 4  postanawia: oddalić zażalenie” – napisano w orzeczeniu przesłanym Krzysztofowi Wyszkowskiemu, współzałożycielowi Wolnych Związków Zawodowych .

Lech Wałęsa domagał się od Krzysztofa Wyszkowskiego zwrotu kosztów za opublikowanie przez samego siebie przeprosin w imieniu byłego opozycjonisty. Wałęsa proces przegrał. Sprawa dotyczy wypowiedzi Krzysztofa Wyszkowskiego w jednej ze stacji telewizyjnych z 2005 r. Nazwał on wówczas Lecha Wałęsę tajnym współpracownikiem SB. Za tę wypowiedź Wałęsa wytoczył proces działaczowi Wolnych Związków Zawodowych.

Sąd Okręgowy w Gdańsku w przesłanym Krzysztofowi Wyszkowskiemu orzeczeniu opisał zawiły przebieg sprawy, a uznając Lecha Wałęsę za stronę przegrywającą obciążył go kosztami procesu.

OŚWIADCZENIE SĄDU OKRĘGOWEGO W GDAŃSKU [czytaj]

Krzysztof Wyszkowski jest zadowolony z orzeczenia sądu. Legendarny działacz solidarności od wielu lat wskazywał, że Lech Wałęsa był agentem służb PRL. Za składanie donosów Wałęsa miał otrzymywać pieniądze. Poświadcza to wiele dokumentów i relacji, którymi dysponuje Wyszkowski.

– Końcowe zwycięstwo bardzo mnie cieszy. W tej chwili Wałęsa nie jest w stanie nikomu wytoczyć procesu o to, że był zarejestrowany jako tajny współpracownik, brał za to pieniądze. To jest prawda już zaakceptowana przez polskie sądownictwo i to jest ważne dla samoświadomości politycznej Polaków – powiedział Krzysztof Wyszkowski dla redakcji informacyjnej Radia Maryja.

Słuchaj całej wypowiedzi:


Pobierz

Pobierz

Polecamy: Ujawnienie Wałęsy jako agenta SB jest dziełem wspólnym! (źródło: wpolityce)

 

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj