fot. PAP/Marcin Gadomski

Wnuk Lecha Wałęsy skazany za pobicie kobiety

Dominik W. – wnuk b. prezydenta Lecha Wałęsy – za pobicie kobiety został skazany na pół roku prac społecznych. W jego sprawie toczą się jeszcze inne postępowania, między innymi za ugodzenie nożem swojej byłej dziewczyny, jazdę po pijanemu i uderzenie policjanta.

Przed dwoma laty wnuk Lecha Wałęsy Dominik i jego brat Bartłomiej zaatakowali grupę kobiet. Mężczyźni byli bardzo wulgarni i agresywni. Wśród kobiet znajdowała się była partnerka Bartłomieja. Mężczyźni zaczęli ją wyzywać i szarpać. Na pomoc pośpieszyła jej koleżanka Kinga.

– Oskarżony Dominik W. przewrócił na ziemie Kingę P. Kobieta upadła na ziemię. W dalszym toku tego zdarzenia doszło do kopania Kingi P. – wskazała Magdalena Czaplińska, sędzia Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe.

Dziewczyna została skopana do nieprzytomności. Lekarze zdiagnozowali u niej krwiak, wstrząśnienie mózgu i ogromny uraz psychiczny. Sprawa trafiła do sądu. Dziś zapadł wyrok.

– Oskarżonego Dominika W. uznaje za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu – oświadczyła sędzia Czaplińska.

Sąd pokreślił, że wina wnuka Lecha Wałęsy nie budzi wątpliwości. Jednak wyrok, jaki usłyszał Dominik W. jest zaskakująco niski: „6 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym”. Skazany ma też zapłacić pokrzywdzonej zadośćuczynienie w wysokości 1000 zł.

Ta sprawa to nie jedyne jego problemy z prawem. Dominik W. oskarżony jest o ugodzenie nożem swojej byłej dziewczyny. Wnuk byłego prezydenta odpowie także przed sądem za jazdę po pijanemu i uderzenie policjanta.

TV Trwam News/RIRM

drukuj