fot. PAP/EPA

W. Zełenski domaga się zakazania Rosjanom wjazdu do strefy Schengen

Prezydent Ukrainy chce zakazu wjazdu dla rosyjskich obywateli do strefy Schengen.

Prezydent Ukrainy mówi jasno: Rosja to państwo terrorystyczne, a z terrorystami postękuje się w sposób radykalny. I dlatego, jak podkreślał, trzeba podjąć stanowczą decyzję – decyzję o zakazie podróżowania dla rosyjskich obywateli.

– Należy zapewnić, że rosyjscy mordercy i zwolennicy terroryzmu państwowego nie korzystają z wiz Schengen – akcentował Wołodymyr Zełenski.

Wołodymyr Zełenski podziękował Republice Czeskiej, państwom nadbałtyckim i innym państwom europejskim za podniesienie tej kwestii na forum Unii Europejskiej. Sprzeciw już płynie z Niemiec oraz z szeregów Komisji Europejskiej.

Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował też, że po raz kolejny telefonicznie rozmawiał z Papieżem Franciszkiem.

– Podziękowałem Papieżowi Franciszkowi za wsparcie dla Ukraińców. Rozmawialiśmy o tym, co możemy razem zrobić, aby przywrócić pokój w kraju. Poinformowałem go o sytuacji na froncie i o nieustannych próbach Rosji podniesienia poziomu terroru. Zgadza się i wspiera nas – podkreślił prezydent Ukrainy.

Ojciec Święty deklarował w wywiadzie dla Reutera, że chciałby odwiedzić Ukrainę po swojej pielgrzymce do Kanady. Dyplomaci ukraińscy spodziewają się wizyty we wrześniu, przed pobytem Ojca Świętego w Kazachstanie. Konkretny termin do tej pory nie został jednak ustalony.

Tymczasem Rosja nie ustaje w swoich atakach. We wczorajszym, wieczornym ostrzale Kramatorska w obwodzie donieckim zginęły dwie osoby, 13 zostało rannych. Siły ukraińskie odparły natomiast rosyjską ofensywę na kilku kierunkach.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl