W WSKSiM zakończyły się wakacyjne warsztaty dziennikarskie

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyły się wakacyjne warsztaty dla młodzieży. Wzięło w nich udział 165 uczestników z całej Polski i nie tylko. Warsztaty, które trwały cztery dni przebiegały pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Młodzi brali udział w zajęciach prasowych, radiowych, telewizyjnych, informatyczno-multimedialnych, politologicznych, filozoficznych i kulturoznawczych, które przebiegały pod okiem specjalistów.

– Przyjechała młodzież z całej Polski, ale też z zagranicy: z Niemiec, Francji i Włoch. Przyjechali młodzi, wspaniali ludzie, którzy patrzą w tym samym kierunku. Patrzą na Boga i nie wstydzą się tego i tutaj mają miejsce, by rozwijać swoje pasje i wzmacniać się w tych wartościach – mówi Tomasz Śliwiński, kierownik warsztatów w WSKSiM.

Każdego roku do Torunia przyjeżdża coraz więcej młodzieży. Młodzi ludzi podczas warsztatów szukają odpowiedzi na wiele pytań związanych z dziennikarstwem. To również czas, kiedy stoją przed ważnym wyborem w życiu – przed wyborem kierunku studiów.

– Warsztaty były bardzo interesujące. Zależało mi na tym, by dowiedzieć się, jak od kuchni wygląda praca w radiu i telewizji, i to rzeczywiście udało się zobaczyć. Przyglądałam się, jak wygląda praca dziennikarza – mówi Agnieszka, uczestniczka warsztatów.

Obok warsztatów dziennikarskich uczelnia zorganizowała także warsztaty muzyczne. Utalentowana młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności gry na instrumentach, ale też wokalne. Warsztaty prowadził Zbigniew Małkowicz z zespołem Lumen.

Ważnym punktem warsztatów był także wykład „Transhumanizm – społeczeństwo przyszłości”, który wygłosiła pani dr Monika Kacprzak – wykładowca WSKSiM. Nie zabrakło również świadectw. O swojej historii życia i osobistym spotkaniu z Panem Bogiem opowiedział młodym Leszek Hallmann, srebrny medalista paraolimpiady w podnoszeniu ciężarów z Atlanty.

Był też czas na zwiedzanie Torunia, Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz spotkanie z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, Dyrektorem Radia Maryja i TV Trwam.

Radość i zadowolenie z tegorocznych warsztatów wyraził także o. Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

– To jest wielka radość, że mamy w Polsce piękną młodzież. Rodzicom gratulujemy takiej młodzieży. Także dla nas jest to bardzo podnoszące na duchu. (…) Powinniśmy robić wszystko, by Polska dorastała do pięknych ideałów, by młodzi wyrastali na wspaniałych fachowców, ale też ludzi o wielkim sercu – zaznaczał o. Zdzisła Klafka CSsR.

Podczas warsztatów dziennikarskich młodzi zapoznali się z ofertą programową studiów w roku akademicki 2015/2016. Osoby, które będą zdawać maturę już zapowiadają, że przyjdą studiować w WSKSiM w Toruniu.

Kolejne warsztaty dla młodzieży odbędą się zimą.

Uczelnia swój program edukacyjny realizuje również na wyjazdowych warsztatach dziennikarskich. Warsztaty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl