fot. twitter.com/PremierRP

W województwie pomorskim ponownie obowiązują obostrzenia sanitarne

W województwie pomorskim obowiązują od dziś nowe obostrzenia sanitarne. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Od dziś na terenie województwa pomorskiego działalność muszą zawiesić między innymi: hotele, sauny, solaria, kasyna, a także większość sklepów w galeriach handlowych.  Wcześniej podobne obostrzenia rząd wprowadził w województwie warmińsko-mazurskim.

Z kolei od poniedziałku lockdown obejmie województwa mazowieckie i lubuskie. W każdym z tych regionów ograniczenia mają potrwać do 28 marca.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski wskazuje, że przywrócenie obostrzeń ma związek z lawinowym wzrostem zachorowań na koronawirusa w ostatnim czasie. Odpowiada za niego w dużej mierze brytyjska mutacja.

– Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za dynamiczny rozwój pandemii jest rozprzestrzenianie się brytyjskiej mutacji. Wszystkie badania, które prowadzimy, ale także te, które analizujemy, bo wiele badań wykonywanych jest poza granicami Polski, wskazują na to, że jest to wirus, którym można się szybciej zarazić. W badanych, które prowadzimy systematycznie od początku roku, widzimy, że udział brytyjskiej mutacji jest w czasie coraz większy – wskazuje szef resortu zdrowia. 

Z badań przeprowadzonych  na początku stycznia wynikało, że udział mutacji brytyjskiej w próbkach zbieranych w całym kraju był na poziomie 5 proc. Obecnie sięga już powoli 40 procent. Rząd zapowiada, że istnieje  taka możliwość, że w perspektywie najbliższych tygodni kolejne obostrzenia będą miały już charakter ogólnopolski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl