zdj. Nadbużański OSG/https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8863,Na-dzieciecych-dmuchancach-przeplyneli-Bug.html

W woj. lubelskim Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych migrantów z Turcji

Czterech nielegalnych migrantów z Turcji zatrzymali w powiecie hrubieszowskim funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Migranci przepłynęli rzekę graniczną Bug na dmuchanych kółkach do zabawy w wodzie.

„Zatrzymani migranci to osoby w wieku: 24, 33 i 45 lat. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP i zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się na zachód Europy” – poinformował rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dariusz Sienicki.

Nielegalnych migrantów zatrzymali w rejonie granicy państwa w powiecie hrubieszowskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kryłowie, dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu.

Jak ustalono, zatrzymani czterej mężczyźni za pomocą dmuchanych kółek do zabawy w wodzie, przepłynęli graniczną rzekę Bug i w ten sposób nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski.

„Po dopłynięciu do polskiego brzegu, przebrali się w suche ubrania i zamierzali jak najszybciej oddalić się w głąb kraju. W tym momencie do akcji wkroczyli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zatrzymali całą czwórkę” – podał por. SG Dariusz Sienicki.

Po przebadaniu ich przez lekarza, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, a następnie, po zakończeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 50 osób, które nielegalnie przekroczyły granice państwową. Dla większości z nich miejscem docelowym nielegalnej migracji miała być Europa Zachodnia.

PAP

drukuj