W Wadowicach odbyły się warsztaty pt. „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

W Wadowickim Centrum Kultury odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży pt. „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda praca w telewizji i jak radzić sobie z medialnymi manipulacjami.

Na dzisiejszą młodzież w medialnym świecie czyha wiele zagrożeń. Dlatego tak ważna jest edukacja medialna i uczenie młodych jak odróżnić manipulacje od perswazji w mediach.

– Po pierwsze młodzież mogła zobaczyć jak wygląda świat po drugiej stronie kamery, zobaczyła narzędzia komunikacji społecznej, czyli jak ustawić się do kamery, jak wygląda kamera, jak wygląda wóz transmisyjny, jak wygląda green screen, ale też mogła poznać to, co jest złe związane z mediami np. mechanizmy manipulacji – powiedział Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

W Wadowickim Centrum Kultury odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży pt. „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

– Możemy dowiedzieć się bardzo fajnych rzeczy na temat filmów, reklam i jak to wszystko wygląda za kamerą – zaznaczył uczestnik warsztatów.

Pracownicy TV Trwam i Radia Maryja oraz studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pokazywali jak działa sprzęt telewizyjny i co można dzięki niemu pokazać widzom.

– Taką główną atrakcją jest wóz, który stoi na zewnątrz budynku i cieszy się duża popularnością – podkreśliła uczestniczka warsztatów.

Dodatkowo uczestnicy poznali rolę światła i dźwięku w telewizji. To istotne, by młodzi ludzie mieli świadomość jak funkcjonują współczesne media.

– Dzisiaj jest taki dosyć ważny temat, czyli media i też jako młodzież jesteśmy w to bardzo zaangażowani i warto poruszać takie tematy – powiedziała uczestniczka warsztatów.

TV Trwam News

drukuj