fot. opoczno.p

W urzędzie miasta i gminy Opoczno zamiast krzyża obok godła została powieszona podkowa

W urzędzie miasta i gminy Opoczno w woj. łódzkim zamiast krzyża obok godła została powieszona podkowa. Sprawa oburzyła radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy zwrócili na to uwagę podczas jednego z posiedzeń komisji. W specjalnym oświadczeniu domagają się teraz wyjaśnień od burmistrza i urzędu miasta.

Poseł PiS-u z woj. łódzkiego Robert Telus mówi, że powieszenie podkowy obok godła to kpina z naszej wiary i uderzenie w polską tradycję.

– Osoba, która powiesiła tę podkowę, myślę, że chciała zabłysnąć i pokazać, że jest trendem, modna i zawiesza podkowę zamiast krzyża. A tak naprawdę wiemy o tym, że podkowa to jest zabobon. Zabobon, który wywodzi się z pogaństwa. Tak naprawdę ta osoba nie błysła, tylko pokazała, że wierzy w jakieś zabobony. Radni Prawa i Sprawiedliwości z miasta Opoczno wystosowali oświadczenie w tej kwestii do burmistrza, że nie godzi się, aby w urzędzie miasta, urzędzie gminy wieszać podkowy, bo to uderza w naszą tradycję. W naszej tradycji obok godła zawsze wieszany jest krzyż a nie podkowa – zaznacza Robert Telus.

Miasto Opoczno jest zarządzane przez burmistrza Dariusza Kosno. Polityk ten wywodzi się z Platformy Obywatelskiej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl