fot. PAP/Radek Pietruszka

W tym tygodniu Sejm może zająć się wnioskiem o odwołanie wicepremiera J. Sasina

Jeszcze w tym tygodniu posłowie mogą zająć się wnioskiem o odwołanie wicepremiera Jacka Sasina. Domagają się tego politycy Koalicji Obywatelskiej, którzy zarzucają ministrowi aktywów państwowych naruszenie  przepisów Kodeksu karnego.

Pierwotnie wybory prezydenckie miały odbyć się 10 maja. Przygotowania trwały, ale ustawa, która umożliwiała głosowanie korespondencyjne w czasie pandemii wszystkim obywatelom, utknęła w zdominowanym przez opozycję Senacie. Ostatecznie głosowania nie udało się przeprowadzić w przewidywanym terminie, choć pakiety wyborcze zostały już wydrukowane, a ich rozdysponowaniem miała zająć się Poczta Polska. Zgodnie z ustawą, za przygotowanie przeprowadzenia wyborów prezydenckich odpowiada minister aktywów państwowych.

Dziś totalna opozycja zarzuca Jackowi Sasinowi doprowadzenie do chaosu wyborczego, konstytucyjnego i demokratycznego. Złożyła wniosek o jego odwołanie. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zajmie się nim Sejm.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl