fot. Monika Bilska

W. Tomaszewski: Cieszymy się, że już w przyszłym roku seniorzy na Litwie będą mogli korzystać z nieodpłatnych leków

Cieszymy się, że już w przyszłym roku seniorzy na Litwie będą mogli korzystać z nieodpłatnych leków, a to jest ogromne wsparcie dla nich, bo niestety emerytury u nas są w porównaniu z polskimi niższe nawet o 30 proc – powiedział europoseł Waldemar Tomaszewski, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR).

Na Litwie leki refundowane będą bezpłatne dla osób powyżej 75. roku życia. Ustawę w tej sprawie przyjął parlament w Wilnie [zobacz więcej]. 

– Parlament litewski podjął decyzję o refundowaniu leków dla osób starszych powyżej 75 roku życia, czyli wszystkie osoby, które osiągnęły ten wiek, będą miały leki nieodpłatnie – mówił europoseł Waldemar Tomaszewski.

Z tym pomysłem wystąpili nasi rodacy mieszkający na Litwie.

– Z taką inicjatywą wyszła Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, czyli ugrupowanie łączące głównie Polaków. Cieszy nas ten fakt, że zostało to sfinalizowane i od 1 lipca przyszłego roku ta ustawa wejdzie w życie. Warto podkreślić, że ta inicjatywa jest w naszym programie wyborczym od 2016 roku – podkreślił polityk.

Staramy się swoje tezy programowe wcielać w życie – zaakcentował eurodeputowany.

– I jedną z nich udało się osiągnąć. Cieszymy się, że już w przyszłym roku seniorzy będą mogli korzystać z nieodpłatnych leków, a to jest ogromne wsparcie dla nich, bo niestety emerytury na Litwie są w porównaniu z polskimi niższe nawet o 30 proc, natomiast leki są droższe niż w Polsce. Ciężko żyje się naszym emerytom i ta decyzja na pewno pomoże im godnie przeżyć – wskazał.

radiomaryja.pl

drukuj