fot. twitter.com/MGMiZS_GOV_PL

W sobotę wyruszy pierwszy samolot na ŚDM w Panamie

Już w sobotę wyruszy pierwszy polski samolot na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Pasażerami będą uczestnicy Rejsu Niepodległości. W piątek wzięli udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – jednym z organizatorów rejsu.

W Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w piątek szef resortu Marek Gróbarczyk spotkał się z uczestnikami Rejsu Niepodległości.

– Proszę państwa, proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia na ten najbliższy okres. To chyba będzie piękny okres – czternaście dni w Panamie – mówił minister Marek Gróbarczyk.

To właśnie tam w sobotę z samego rana uczestnicy rejsu polecą na Światowe Dni Młodzieży.

– Ten pierwszy rejs zostanie wykonany w taki symboliczny sposób naszym samolotem Boeingiem 787 Dreamliner Dash 9, czyli tym większym, pomalowanym w biało-czerwone barwy. Uznaliśmy, że to będzie też taki piękny gest, kiedy ten pierwszy samolot linii LOT z Polakami na pokładzie będzie nosił właśnie te okolicznościowe biało-czerwony barwy promujące polską niepodległość – zauważył dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki.

Światowe Dni Młodzieży są kulminacyjnym punktem rejsu Daru Młodzieży.

– Dajecie swoje świadectwo tym, co chyba mamy najważniejszego i najlepszego, czyli po prostu, że jesteśmy Polakami i to możemy świadczyć na całym świecie – zaznaczył minister Marek Gróbarczyk.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata już w maju ubiegłego roku. Do Panamy żaglowiec dopłynie za dziesięć dni. Podróż nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy. Głównym z nich jest PKN Orlen.

– Czujemy szczególną odpowiedzialność za współtworzenie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego z radością włączyliśmy się również we współorganizację tego rejsu – powiedział członek zarządu spółki Armen Artwich.

Do Panamy poleci tysiąc uczestników Rejsu Niepodległości.

– O jedno państwa proszę. Proszę im powiedzieć, że Polska jest piękna – poprosił uczestników spotkania minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Łącznie na Światowe Dni Młodzieży uda się 3,5 tysiąca młodych Polaków.

– Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, mają taki charakter bardzo Maryjny, odwołujący się do Matki Bożej. Tak, jak Kraków niósł przesłanie miłosierdzia Bożego, tak Panama niesie przesłanie Matki Bożej – wskazał przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodych ks. bp Marek Solarczyk.

Hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie nawiązuje do słów Maryi ze Zwiastowania: „Oto ja służebnica pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl