fot. PAP/Tomasz Gzell

W Senacie trwa konferencja „Senior w rodzinie”

„Senior w rodzinie” – pod takim hasłem w Senacie trwa konferencja poświęcona osobom starszym. Sympozjum wpisuje się w obchodzony dziś Ogólnopolski Dzień Seniora.

Uczestnicy konferencji „Senior w rodzinie” mówią o polityce społecznej rządu wobec osób starszych, wolontariacie czy aktywności i pozycji seniora w rodzinie.

Swoje referaty wygłoszą m.in. wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska oraz zastępca dyrektora Caritas ks. Marek Dec.

Głos zabiorą też seniorzy. Będzie to okazja, by wsłuchać się w ich oczekiwania – mówił senator PiS Antoni Szymański, wiceprzew. senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

– Chcemy z jednej strony pokazać, jaka jest polityka społeczna obecnych władz wobec seniorów, ale także posłuchać, jakie są oczekiwania ze strony seniorów. Część wykładów będzie prowadzona przez seniorów, którzy są zaangażowani w rozmaite inicjatywy, np. w prezentację pozycji seniora w rodzinie, seniora pod opieką wolontariatu, ale również seniora, który jest zaangażowany w wolontariat. Chciałbym podkreślić, że sprawa seniorów jest niezmiernie ważna, dlatego że liczba seniorów w Polsce jest bardzo duża – w tej chwili osób powyżej 60. roku życia w Polsce jest około 9 mln. Potrzeby w tym zakresie są bardzo duże – wskazał Antoni Szymański.

Konferencję „Senior w rodzinie” zorganizował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Sympozja poświęcone tematyce osób starszych odbywają się w Senacie cyklicznie już od kilku lat.

RIRM

drukuj