pixabay.com

W rzymskim Koloseum zainstalowano panoramiczną windę

Wyjątkowa w swoim rodzaju panoramiczna winda została zainstalowana w rzymskim Koloseum. Dzięki niej także osoby mające trudności z poruszaniem się będą mogły dostać się na najwyższą galerię widokową, by podziwiać stamtąd zapierający dech widok.

Urządzenie zostało zamontowane przy pełnym poszanowaniu amfiteatru Flawiuszów – zapewniono.

Inauguracji przeszklonej windy towarzyszył specjalny koncert Włoskiej Orkiestry Kina, której zawdzięcza się realizację tego projektu. Po wydarzeniu charytatywnym w Koloseum pięć lat temu orkiestra zobowiązała się do sfinansowania zakupu i montażu windy.

Kolejnym krokiem, który ma uczynić amfiteatr zabytkiem bez barier, będzie instalacja platformy podnośnikowej; będzie można dostać się na niej na trzecią kondygnację – zapowiedziała dyrekcja tamtejszego parku archeologicznego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl