fot. twitter.com/Kombatanci/

W rocznicę agresji ZSRS na Polskę upamiętniono Stefana Melaka – przewodniczącego Komitetu Katyńskiego walczącego o prawdę i pamięć o zbrodni katyńskiej

W 82. rocznicę agresji ZSRS na Polskę upamiętniono w Warszawie Stefana Melaka przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Działacza antykomunistycznego uhonorowano tablicą pamiątkową przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. W uroczystości wziął udział m.in. szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk.

W Warszawie odsłonięto dziś tablicę poświęconą „człowiekowi niezłomnemu, który w latach komunistycznego zniewolenia niósł prawdę o zbrodni katyńskiej i innych sowieckich zbrodniach” – podkreślił minister Jan Józef Kasprzyk.

Człowiekowi, który zainicjował 40 lat temu – 31 lipca 1981 roku – odsłonięcie Krzyża Katyńskiego w Dolince Katyńskiej na warszawskich Powązkach. Krzyża, który był pierwszym na ziemiach polskich pomnikiem i hołdem pomordowanym oficerom w Katyniu. Oddajemy hołd Stefanowi Melakowi, który zginął 11 lat temu w katastrofie smoleńskiej. Dziękując mu, dziękując tak licznie obecnym jego współpracownikom – na czele z jego bratem Andrzejem Melakiem – za to, że w latach trudnych mieli odwagę, której tak wielu wtedy brakowało. Odwagę, aby mówić prawdę o sowieckich zbrodniach – wskazał  szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Wśród gości był m.in. brat Stefana Melaka, obecny prezes Komitetu – Andrzej Melak. Jak wskazał „czcimy, tego, którego żadna komunistyczna przemoc nie złamała”. Z żalem zauważył, że jego misja nie jest jeszcze w pełni zrealizowana, ponieważ ofiary zbrodni komunistycznych nie są wystarczająco upamiętnione. [czytaj więcej].

Odsłonięcie tablicy ku pamięci Stefana Melaka to kolejna taka uroczystość. W ub.r. obok tego samego pomnika umieszczono tablicę ku czci inicjatora jego budowy, Wojciecha Ziembińskiego.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl