fot. PAP/Grzegorz Michałowski

W referendum trzeba zapytać m.in. o obniżenie wieku emerytalnego

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło proponuje, aby wrześniowe referendum rozszerzyć o kolejne pytania dotyczące: obniżenia wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego 6-latków oraz przyszłości polskich lasów. Wniosek w tej sprawie ma pojawić się na początku przyszłego tygodnia.

„Zgłaszam dziś propozycję, i na początku przyszłego tygodnia taki wniosek zostanie złożony, żeby postawić dodatkowe pytania o to, czy Polacy mają mieć obniżony wiek emerytalny, czy dzieci 6-letnie powinny pójść do szkoły i co z polskimi lasami. I te pytania postawię” – powiedziała Szydło podczas sobotniej wizyty w Bełchatowie.

„Zapewne usłyszycie państwo, że się nie da, że nie można. A ja mówię, że się da i że można” – powiedziała wiceszefowa PiS.

6 września odbędzie się referendum, w którym Polacy – zgodnie z inicjatywą prezydenta Bronisława Komorowskiego – odpowiadać mają na trzy pytania: czy są „za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu”; czy są „za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa” i czy są „za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika”.

PAP/RIRM

drukuj