fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Kukiz: do końca lipca przedstawimy nazwiska z list wyborczych

Do końca lipca przedstawione zostaną nazwiska z list wyborczych – zapowiedział w sobotę Paweł Kukiz. Zadeklarował również, że zaprosi na listy „kandydatów antysystemowych”, w tym kontekście wymienił nazwiska m.in. Janusza Korwin-Mikkego i Magdaleny Ogórek.

W sobotę w Lubinie Kukiz wziął udział w spotkaniu zwolenników JOW – była to oficjalna inauguracja kampanii tego środowiska przed zarządzonym na 6 września referendum, w którym jedno z pytań będzie dotyczyło wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu.

Na konferencji prasowej po sobotnim spotkaniu Kukiz był pytany o listy wyborcze powstającego wokół niego ruchu, przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Odpowiedział, że pokaże „twarze z list” wyborczych do końca lipca.

Kukiz dodał jednak, że chciałby tę prezentację przeciągać jak najdłużej.

„Walczymy z systemem. System zrobi wszystko, gdy pozna nasze metody, by nas spacyfikować. Więc im szybciej pokażemy swoje metody, to system będzie miał więcej czasu na tę pacyfikację” – mówił Paweł Kukiz.

Zapowiedział również, że zaprosi na listy wszystkich kandydatów antystemowych.

„Łącznie z Korwinem-Mikke, pomimo że nie zamierzam prowadzać z nim rozmów koalicyjnych. Były takie prowadzone, ale panowie Wipler i Korwin-Mikke je upublicznili, pomimo tego, że umówiliśmy się, że nic z tych rozmów nie wycieknie. Na listy zaprosimy również panią Ogórek, pana Brauna oraz Kowalskiego” – mówił Paweł Kukiz.

Dodał, że chce by na listach znaleźli się przede wszystkim młodzi ludzie, ponieważ – jak to określił – służbom „ciężko będzie znaleźć na nich haki”.

Poinformował również, że wkrótce ruszy w objazd po Polsce, by zachęcać do głosowania we wrześniowym referendum.”Jest dla nas oczywiste, że ci co poprą nas ws. referendum zagłosują również na nas w październiku” – powiedział Kukiz. (

PAP/RIRM

drukuj