fot. PAP/EPA

W. Putin na Białorusi ma rozmawiać z Łukaszenką m.in. o wspólnych ćwiczeniach wojskowych

Władimir Putin przybył w czwartek wieczorem na Białoruś z dwudniową wizytą, podczas której ma przedyskutować z Alaksandrem Łukaszenką – jak informują rosyjskie media cytowane przez Reutera – „kwestie bezpieczeństwa, w tym wspólnych ćwiczeń wojskowych” oraz współpracy gospodarczej.

Po przylocie do Mińska Władimir Putin oświadczył, że jednym z tematów rozmów z Łukaszenką ma być „druga faza ćwiczeń z bezpośrednim udziałem białoruskich przyjaciół i kolegów w sferze wojskowej”.

Jak informują media rosyjskie, ćwiczenia te przewidują wykorzystanie taktycznej broni nuklearnej.

Reuter przypomina, że rosyjskie Ministerstwo Obrony informowało wcześniej, iż rosyjska armia rozpoczęła „pierwszą fazę ćwiczeń” symulujących wykorzystanie taktycznej broni nuklearnej. Ma to być odpowiedź na „wojownicze wypowiedzi zachodnich przywódców”, w tym prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, które Kreml uważa za zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji.

Zdaniem ekspertów wojskowych, na których powołuje się Reuter, celem tych ćwiczeń jest także ostrzeżenie Zachodu, aby nie angażował się bardziej w wojnę na Ukrainie, która otrzymuje zachodnią broń i wsparcie wywiadowcze.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl