W. Putin: Jestem gotowy na spotkanie z Trumpem – zaprosiłem go do Moskwy

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w piątek, że jest gotów spotkać się z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Dodał, że zaprosił go do złożenia wizyty w Moskwie. Zastrzegł, że spotkanie może dojść do skutku tylko w odpowiednich okolicznościach.

Rosyjski prezydent, który wypowiedział się po szczycie państw BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) w Johannesburgu w RPA, ocenił, że Stany Zjednoczone i Rosja muszą rozmawiać o konfliktach na świecie oraz o porozumieniu atomowym z Iranem.

Władimir Putin zaznaczył, że rozmowy telefoniczne nie wystarczają. Ja jestem gotowy na spotkanie, Trump jest gotowy na spotkanie – powiedział.

Putin ocenił też, że w interesie zarówno Rosji, jak i USA jest przedłużenie obowiązywania traktatów regulujących kwestię kontroli zbrojeń.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl