fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL

Trybunał w Hadze wydał nakaz aresztowania W. Putina

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania Władimira Putina w związku ze zbrodniami wojennymi popełnianymi przez Rosję na Ukrainie. Moskwa zaprzecza jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania Władimira Putina. Prezydent Federacji Rosyjskiej został oskarżony o udział w deportacji dzieci z okupowanych obszarów Ukrainy do Rosji. Uznano, że Władimir Putin jest odpowiedzialny za proceder bezpośrednio lub pośrednio, z racji bycia przełożonym osób przeprowadzających deportacje.

Doradca społeczny prezydenta RP, Marcin Drewa, powiedział, że decyzja haskiego Trybunału niesie za sobą ogromne konsekwencje.

– Bardzo mocny sygnał, że Putin nie może czuć się bezkarny, że za to, co zrobił, dosięgnie go kara. Bardzo mocny pokaz siły, sprawiedliwości. Nie tylko Ukraińcy na to czekali, ale też – myślę – miliony ludzi na całym świecie – podkreślał Marcin Drewa.

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał również nakaz aresztowania Marii Lwowej-Bielowej, kremlowskiej sekretarz ds. praw dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl