PAP/Wojtek Jargiło

W Polskę ruszył baner „Linia zdrady Tuska”

Minister edukacji narodowej, Przemysław Czarnek, zainaugurował akcję banerową „Linia zdrady Tuska”. Szef resortu na konferencji w Stężycy poinformował, że baner z tym hasłem będzie obwożony na lawecie po województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim.

Akcja ma związek z ujawnionymi niedawno planami obrony Polski, które przyjął rząd PO-PSL. Zakładały one, że w razie ataku ze Wschodu, armia będzie bronić kraju na linii Wisły. Oznacza to, że pół naszej Ojczyzny zostałaby oddana wrogowi bez walki.

Minister Przemysław Czarnek powiedział, że Polacy powinni wiedzieć, jak wyglądała polityka Donalda Tuska w stosunku do kilkunastu milionów osób.

Brak inwestycji, infrastruktury, środków na to, żeby ją poprawić to była strategia gospodarcza rządu Tuska – zostawić Polskę Wschodnią. Wydawało nam się, że tylko o to chodzi. Tymczasem teraz pan minister Mariusz Błaszczak odkrył, że chodzi o coś zdecydowanie więcej. Nie tylko o brak rozwoju dla kilkunastu milinów ludzi po tej części Polski, brak inwestycji dla ponad 2 mln mieszkańców województwa lubelskiego, ale także o zdradziecką doktrynę obronną – wskazał szef resortu.

Minister zaznaczył, że w razie rosyjskiej agresji żołnierze ze wschodu Polski mieli wycofać się na linię Wisły niemal błyskawicznie. Przekazałł, że „wszystkie ziemie i miasta na wschód od Wisły to byłaby druga Bucza i Irpień, a Polacy pozostaliby zostawieni samym sobie”.

RIRM

 

 

 

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl