fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

W Polsce zatrzymano islamskiego terrorystę. 18-latek planował samobójczy zamach

Polska nie jest wolna od zagrożeń terrorystycznych. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała 18-letniego Polaka, który pod wpływem tzw. Państwa Islamskiego przygotowywał zamach bombowy.

Służby zatrzymały mężczyznę miesiąc temu na Dolnym Śląsku. Osiemnastolatek w ubiegłym roku przeszedł na islam i zaczął szukać sposobów, by rozpocząć dżihad w Polsce. [czytaj więcej]

– Przygotowywał on zamach z użyciem materiałów wybuchowych, ale również prowadził działania, które wpisują się w tryb działań organizacji terrorystycznej – poinformował pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej, Stanisław Żaryn.

Zatrzymany utrzymywał kontakty z islamskimi bojownikami przebywającymi głównie w państwach Beneluksu. Rozpoczął też kompletowanie pasu szahida. Chciał zdetonować ładunki wybuchowe w jednym z urzędów na Dolnym Śląsku.

– Mieliśmy do czynienia z realnym zagrożeniem zamachem terrorystycznym w Polsce – podkreślił Stanisław Żaryn.

Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Islamscy radykałowie werbują młodych Europejczyków i wykorzystują ich naiwność – wskazał Sebastian Trojak, ekspert ds. bezpieczeństwa.

– Oni stawiają bardzo ekstremalne warunki przystąpienia do organizacji. Oni oczekują działań o charakterze bardzo niebezpiecznym – zaznaczył Sebastian Trojak.

Zatrzymanie osiemnastolatka potwierdza skuteczność polskich służb. Polska cały czas zmaga się też z operacjami hybrydowymi oraz wrogimi działaniami wywiadowczymi Rosji.

– Mamy ostatnio dosyć dużo sukcesów w zakresie funkcjonowania naszych służb – mówił dr Roman Marzec, były funkcjonariusz służb specjalnych.

Rosja próbowała wykorzystać nielegalnych migrantów z państw islamskich, aby zdestabilizować sytuację w Polsce przed atakiem na Ukrainę. Polskiej granicy chronią wzmocnione siły Straży Granicznej, Policji i wojska. Próby przedarcia się do Polski nie ustają – przyznaje rzecznik Straży Granicznej, Anna Michalska.

– Osób, które próbują dostać się codziennie do Polski, jest ok. stu. Minionej doby było to 98 osób. Wszystkie osoby, które próbują nielegalnie przedostać się do Polski, łamiąc przepisy prawa, zawsze stanowią jakieś zagrożenie – podkreśliła Anna Michalska.

Nielegalni imigranci często ukrywają swoje pochodzenie. Nie tylko Władimir Putin chce zalać Polskę przybyszami z państw muzułmańskich. Unia Europejska próbuje zmusić władzę w Warszawie do przyjęcia nielegalnych imigrantów, którzy przedostali się na stary kontynent – wskazał wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł.

– Nie godzimy się na to, żeby Polska płaciła koszty szaleńczej, chorej polityki migracyjnej Unii Europejskiej. Chcą na Polskę przerzucić błędy, które popełniają w ciągu ostatnich lat – zwrócił uwagę wiceszef resortu sprawiedliwości.

Liberalno-lewicowa opozycja krytykuje Prawo i Sprawiedliwość za propozycje przeprowadzenia referendum ws. przymusowej relokacji. Przekonuje, że jest niepotrzebne i deklaruje, że nie ma żadnego zagrożenia. Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd PO-PSL – pod dyktando Niemiec – przygotowywał się do przyjęcia dużej liczby nielegalnych imigrantów. Potwierdzają to dokumenty.

– Pismo, które skierował minister administracji i cyfryzacji we wrześniu 2015 roku do wszystkich wojewodów. (…) Domagał się od nich, żeby tworzyli dodatkowe miejsca dla nielegalnych migrantów – zwrócił uwagę szef rządu.

W 2022 roku na terenie Unii Europejskiej dokonano 16 zamachów terrorystycznych. Służby zatrzymały blisko 400 osób podejrzanych o powiązania z terroryzmem, ponad 260 usłyszało zarzuty za działalność dżihadystyczną.

Jak wielką siłę stanowią nielegalni migranci, pokazują m.in. wydarzenia z Francji. Na porządku dziennym są tam zamieszki i ataki na lokalnych mieszkańców.

– Wszędzie, gdzie jest diaspora islamska, jest zagrożenie – ocenił ekspert ds. bezpieczeństwa, Sebastian Trojak.

Państwa takie jak Francja i Niemcy chcą pozbyć się problemu, forsując pomysł przymusowej relokacji migrantów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl