fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

W Polsce potwierdzono 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

W Polsce potwierdzono 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Tym samym liczba chorych w naszym kraju wzrosła do 411, z czego 5 osób zmarło.

Nowe przypadki zakażenia dotyczą: 25 osób z województw mazowieckiego, 3 z kujawsko-pomorskiego, 2 z dolnośląskiego i po jednej z pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

Wcześniej resort zdrowia informował też o śmierci zakażonej na koronawirusa 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie. Bezpośrednią przyczyną jej śmierci – jak przekazał rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz – nie był jednak koronawirus, ale sepsa.

Rzecznik resortu poinformował o tym powołując się na informacje ze szpitala, w którym przebywała kobieta. Konferencję z jego udziałem transmitowało TVP INFO.

– Z informacji uzyskanych od lekarzy jest informacja, że to jednak sepsa  była przyczyną. Na pewno koronawirus nie był bez znaczenia, bo koronawirus, który atakuje nasz m.in układ odpornościowy ma związek z chorobami, ale tutaj bezpośrdnią przyczyną, jak informują lekarze, jednak była sepsa – zaznaczył Wojciech Andrusiewicz.

Przyczyną śmierci kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest ona uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia wirusem.

Resort spodziewa się, że zarażonych będzie przybywać. Pierwsze przypadki pochodziły z zewnątrz, dziś dochodzi do zakażeń wewnątrz kraju.

RIRM

drukuj