W Polsce niedzielny oddech chłodniejszego powietrza

Jak podaje IMGW Europa północna i środkowa jest w zasięgu niżu znad Skandynawii z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże.

Nad południowo-wschodnią Polska utrzyma się zatoka z pofalowanym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Skandynawii. Pozostały obszar kraju znajdzie się w zasięgu klina wyżu z centrum nad Francją. Z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie, tylko początkowo gorąca i wilgotna masa powietrza zwrotnikowego zalegać będzie nad województwami południowo-wschodnimi.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i północnym wschodzie okresami wzrastające do dużego i tam gdzieniegdzie niewielkie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st., chłodniej w kotlinach karpackich: 19 st., a cieplej na zachodzie: 25 st., 26 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu chwilami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl