W najbliższym czasie poznamy diagnozę stanu państwa

Diagnoza stanu państwa, przygotowana przez ministrów w resortach, została zakończona i zostanie zaprezentowana w najbliższym czasie – zapowiedziała szefowa gabinetu politycznego premiera Elżbieta Witek.

– Żeby coś zmieniać, trzeba wiedzieć, jak wygląda stan państwa – zaznaczyła.

Elżbieta Witek przypomniała, że w trakcie kampanii wyborczej sama mówiła, iż trzeba wejść do rządu, by mieć pełną wiedzę, co się dzieje w ministerstwach i dopiero na podstawie tej pełnej wiedzy można podejmować decyzje.

Również poseł Edward Siarka zwraca uwagę, że audyt jest niezbędny, aby wiedzieć, które sprawy w poszczególnych resortach wymagają pilnego uregulowania.

– Taki audyt po prostu musi być zrobiony, żeby wiedzieć, jaki ogólnie jest stan państwa. To jest potrzebne do sprawnego kierowania i podejmowania decyzji. Gdy nie ma diagnozy, nie ma też wniosków. Taka jest prawda w każdym zarządzaniu, w każdym postępowaniu i w tym wypadku mamy do czynienia z taką sytuacją – powiedział poseł Edward Siarka.

Jutro premier Beata Szydło podsumuje 100 dni pracy swojego gabinetu. Podczas specjalnej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mają też wziąć udział ministrowie rządu.

RIRM

drukuj