W najbliższą niedzielę odbędzie się XIV Misyjny Jarmark z Aniołami

13 grudnia bieżącego roku odbędzie się XIV Misyjny Jarmark z Aniołami. Wydarzenie zorganizowane jest przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji działające przy WSD Redemptorystów w Tuchowie. Jarmark odbędzie się na dziedzińcu przed Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Dochód ze świątecznego kiermaszu wesprze potrzebujących, którym posługują misjonarze redemptoryści. W zeszłym roku wsparty został remont salek katechetycznych w Bom Jesus da Lapa w Brazylii, dwa lata temu – Argentyna, trzy lata temu – Mińsk a cztery lata temu – Burkina Faso.

W w tym roku wsparta zostanie misja polskich redemptorystów w Boliwii w mieście Tupiza.

Inicjatywę można wspomóc poprzez dostarczenie wszelkiego rodzaju wyrobów świątecznych: od jedzenia po ozdoby, bezpośredni udział w Jarmarku (wydarzenie odbędzie się zgodnie z ostatnim rozporządzeniem premiera z dnia 26 listopada br., po zasięgnięciu opinii policji i sanepidu oraz dostosowując się do wymogów przepisów sanitarnych).

Biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 uruchomiona została możliwość wsparcia poprzez wpłatę za rzutkę pieniężną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://wsd.redemptor.pl/apostolat/rspm/anioly/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/RSPMCSSR/

Dominik Strychacz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj