fot. twitter.com

W Ministerstwie Rozwoju zaprezentowano projekty przygotowane w ramach pilotażowych szkoleń dla młodzieży z wykorzystaniem SI

100 licealistów z Gdańska i Poznania przygotowało innowacyjne projekty wykorzystujące Sztuczną Inteligencję. Cztery pomysły zostały wyróżnione podczas prezentacji w Ministerstwie Rozwoju.

Polska jest jednym z trzech pierwszych krajów na świecie, w których firma Intel przeprowadziła pilotażowe szkolenia dla młodzieży z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji.

Projekt składa się z czterech etapów, podczas których młodzi stopniowo zdobywają umiejętności z zakresu wykorzystania Sztucznej Inteligencji w ujęciu aplikacyjnym.

Efektem szkoleń jest 12 inicjatyw. Wśród nich m.in. program rozpoznający twarz użytkownika, program rozpoznający stworzenia na podstawie zdjęcia oraz program włączający ogrzewanie w domu, biurze lub szkole.

Ich prezentacja odbyła się dziś w resorcie rozwoju.

– Ten projekt doskonale wpisuje się w coś, co zainicjowaliśmy na początku tego roku, czyli szkołę dla innowatora – mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Wiemy, że jeśli chcemy utrzymać szybkie tempo wzrostu gospodarczego, a pan premier wyznaczył nam kierunek w swoim expose, czyli stopa wzrostu 2-3 proc. wyższa niż strefa euro. Dzisiaj taką mamy, bo rozwijamy się szybciej, jesteśmy drugim najszybciej rozwijającym się krajem w Unii Europejskiej i biegniemy wielokrotnie szybciej niż nasz największy partner gospodarczy – Niemcy, ale żeby utrzymać to tempo, to musimy mieć więcej ciekawych innowacyjnych produktów, musimy także podnosić produktywność – zaznaczyła minister.

Laureatami programu zostały cztery zespoły. Wśród zwycięskich projektów znalazł się m. in. program umożliwiający obsługę komputera jedynie za pomocą wzroku oraz aplikacja dla nauczycieli przyspieszająca sprawdzanie klasówek.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl