W Łodzi stanie pomnik Powstańców Warszawskich

Obelisk stanie u zbiegu al. Grzegorza Palki i Wojska Polskiego. Pomnik ma być gotowy w przyszłym roku. Decyzję o postawieniu pomnika podjęli dziś radni.

O postawienie obelisku zabiegali mieszkańcy Łodzi, którzy uczestniczyli w Powstaniu. Koncepcję pomnika opracowali Monika Reppel-Michnowska i Michał Gałkiewicz. Jego dominującym elementem ma być głaz z czerwonego granitu o wysokości 180 cm. Od frontu zostanie na nim wyryty symbol Polski Walczącej. Na przedniej ścianie cokołu znajdzie się napis informujący o powstaniu warszawskim.

Za decyzję radnych podziękowała Maria Gołębiowska – jedna z inicjatorek budowy pomnika i uczestniczka powstania. Zwróciła uwagę, że w powstaniu brali udział nie tylko warszawiacy. Do tej pory osoby, które chciały upamiętnić tamto wydarzenie, jechali przeważnie do Warszawy. Jej zdaniem teraz będzie możliwość spotkania w Łodzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl