fot. twitter.com/RzecznikMSP

W Licheniu Starym odbyło się 25. Posiedzenie Rady Przedsiębiorców  

Jutro swój dzień obchodzić będą przedsiębiorcy. Z tej okazji w Licheniu Starym zorganizowano 25. Posiedzenie Rady Przedsiębiorców.

Dzień Przedsiębiorców rozpoczął się od Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. W intencji środowisk gospodarczych oraz przedsiębiorców modlił się metropolita łódzki ks. abp. Grzegorz Ryś. Dzisiejsza uroczystość zbiega się także z 3. rocznicą uchwalenia pakietu ustaw, tzw. Konstytucji dla Biznesu.

– Chcemy podsumować trzy lata działania Konstytucji dla Biznesu, pokazać dobre strony tych ustaw, pokazać, gdzie możemy jeszcze coś poprawiać – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Podczas posiedzenia wręczane są nagrody „Filary Polskiej Przedsiębiorczości”. Tegoroczne wyróżnienie przypadło Mariuszowi Haładyjowi, prezesowi Prokuratorii Generalnej RP.

– Przedsiębiorcy postanowili docenić mój czas pracy w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, kiedy to byłem wiceministrem. Myślę, że za pakiety prawne dla przedsiębiorców, które wówczas w ministerstwie, kierowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, przygotowaliśmy – wskazał Mariusz Haładyj.

To m.in. Konstytucja dla Biznesu, dzięki której powstała instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.  W okresie pandemii funkcja rzecznika była kluczowa, podkreślał Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

– Tak wiele firm, mikro firm i małych, średnich przedsiębiorstw funkcjonuje w Wielkopolsce, dlatego to dobre miejsce, aby mówić o przedsiębiorczości, żeby podsumować to, co już za nami, a szczególnie okres pandemiczny, ale również to, co przed nami – zwrócił uwagę Michał Zieliński.

A przed nami [Polski Ład] i zaproponowane w nim rozwiązania, które mają sprzyjać rozwojowi gospodarczemu.

– Chcielibyśmy powrócić do państwa, w którym rządzi prawo tzn. żeby to było państwo prawa, czyli żeby wszyscy się stosowali do niego, a interpretacje były zgodne przede wszystkim z interesem gospodarki – podkreślił Witold Michałek, wiceprezes Business Center Club.

Dzień Przedsiębiorcy został ustanowiony przez Sejm uchwałą z dnia 9 czerwca 2016 roku. Pomysłodawcą wprowadzenia święta był Józef Bereżewski z Krajowej Izby Gospodarczej, a promotorem uchwały w Sejmie był m.in. ówczesny poseł, a obecnie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz.

TV Trwam News

drukuj