fot. Małgorzata Pabis

W łagiewnickim sanktuarium rozpoczęła się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego

W łagiewnickim sanktuarium rozpoczęła się w piątek nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego, obchodzonym tydzień po Wielkanocy. Na wieży sanktuarium umieszczono wizerunek Jezusa Miłosiernego.

Wielki Piątek to dzień szczególny, w którym wspominamy mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. To także dzień, w którym już tradycyjnie rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji, na wieży Sanktuarium w Łagiewnikach umieszczono wizerunek Jezusa Miłosiernego, który ma być znakiem łączności z Łagiewnikami w tym trudnym czasie pandemii – mówi kustosz sanktuarium ks. dr Zbigniew Bielas.

– Pragniemy, aby Jezus Miłosierny z tej wieży łagiewnickiego sanktuarium ogarniał swoim miłosiernym spojrzeniem Kraków, wszystkich pielgrzymów, którzy tutaj przybywają fizycznie, ale i wszystkim duchowo. Niech ten czas przygotowania do święta Miłosierdzia będzie czasem umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości, abyśmy stawali się gorliwymi apostołami miłosierdzia – zaznacza ks. dr Zbigniew Bielas.

W rozpoczętą dziś nowennę, wierni mogą włączać się każdego dnia o godz. 15.00, dzięki transmisji internetowej na stronie łagiewnickiego sanktuarium.

TV Trwam News

drukuj