fot. PAP

Kolejarze zawierzyli się Bożemu Miłosierdziu

Już po raz dwunasty kolejarze z całej Polski pielgrzymowali wraz ze swoimi rodzinami do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Towarzyszyło im hasło „Wierzę w Syna Bożego”. Pielgrzymka była również dziękczynieniem za kanonizację świętego Jana Pawła II.

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie przyjechała brać kolejarska z całej Polski.

– To jest ogólnopolska pielgrzymka kolejarzy, na którą zaprosimy rodziny kolejarskie, emerytów, rencistów, szefów spółek, dyrektorów zakładów pracy, przedstawicieli związków zawodowych kolejarzy, stowarzyszeń, duszpasterstw kolejarzy. Towarzyszą nam zawsze sztandary kolejowe – powiedział Stanisław Nawara z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich w Krakowie.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta koncelebrowana przez ks. bp. Jana Zająca oraz duszpasterzy kolejarzy na czele z moderatorem stowarzyszenia kolejarzy Polskich księdzem Ryszardem Marcinkiem.

Kolejarze powierzyli w modlitwie Bożemu Miłosierdziu swoje radości i troski, a przede wszystkim problem polskiej kolei.

Włączając wszystkie nasze sprawy życia codziennego, sprawy osobiste, rodzinne, nasze sprawy ojczyzny, w tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji wszystkich naszych braci, którzy za przyznawanie się do Chrystusa muszą oddawać życie- podkreślił Józef Dąbrowski, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Prosili także o to by nikt w Polsce nie był dyskryminowany z powodu wiary w Chrystusa. Szczególnie w miejscu pracy.

– Nasza praca jest bardzo trudna, najgorsze jest to, że w niedziele i w święta nie jesteśmy w stanie być na Mszy Świętej. Niejednokrotnie przejeżdżamy obok świątyń i nie możemy iść do Kościoła, bo taki zawód, taka misja, taka służba i chcemy, żeby to było dostrzeżone – dodał Andrzej Semik, maszynista, instruktor z Przewozów Regionalnych.

W organizacje pielgrzymki tradycyjnie włączyły się Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy oraz  Związki Zawodowe.

 

TV Trwam News

drukuj