W kancelarii premiera rozpoczęło się spotkanie koalicyjne PO-PSL

Dotyczy ono sytuacji po ujawnieniu przez „Wprost” nagrań z podsłuchów polityków. Platformę podczas spotkania, oprócz premiera Donalda Tuska, reprezentuje m.in. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oraz szef klubu PO Rafał Grupiński.

Ze strony PSL, oprócz wicepremiera Janusza Piechocińskiego, biorą udział m.in. szef klubu Stronnictwa Jan Bury i wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak.

Szef PSL-u oczekuje od premiera wyznaczenia terminu, do którego powinno się wyjaśnić, kto dokonał nagrań rozmów polityków. Wczoraj, po spotkaniu z prezydentem lider ludowców mówił, że jeżeli po wakacjach sprawa nielegalnego nagrywania polityków nie będzie całkowicie wyjaśniona, powinien powstać nowy rząd.

Socjolog, prof. Piotr Gliński powiedział, że dzisiejsze spotkanie liderów PO i PSL-u jest tylko pozorowane – decyzja już zapadła i oznacza dalsze trzymanie się władzy.

– Nie przywiązuję dużej wagi do tych rozmów koalicyjnych. Są to raczej takie rytualne informacje, że politycy naradzają się w ważnych sprawach. W rzeczywistości, w gruncie rzeczy, chcą przetrwać. Bo cóż to jest wyznaczenie jakiejś daty, rozwiązania czy wyjaśnienia, kto nagrywał. Nie jest najważniejsze, kto nagrywał. Najważniejsza jest treść, która mówi o tym, jaki jest stosunek do państwa, społeczeństwa, najważniejszych polityków w kraju. Ta treść jest skandaliczna i ona powinna spowodować zmianę rządu w Polsce – podkreślił prof. Piotr Gliński.

Premier Donald Tusk już zapowiedział, że nie zamierza dymisjonować nagranych ministrów. Zależy mu na identyfikacji grupy, która – jak stwierdził – działa na rzecz destabilizacji Polski.

Dymisji premiera oraz powołania sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery taśmowej będą się domagać uczestnicy pikiety młodych. Odbędzie się ona dziś o godz. 16:00 przed kancelarią premiera.

Podobna demonstracja odbędzie się również w Krakowie. Jej uczestnicy o godz. 19:00 zbiorą się przed Krzyżem Katyńskim i przejdą przed urząd wojewódzki.

W ostatnich dniach we wszystkich miastach wojewódzkich pod hasłem ustąpienia rządu Donalda Tuska demonstrowała młodzież narodowa.

Wczoraj tygodnik „Wprost” opublikował kolejne stenogramy z rozmów polityków, m.in. szefa MSZ Radosława Sikorskiego i byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego. W zeszłym tygodniu „Wprost” opublikował m.in. treść rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl